Meet and Code 2021

Co je Meet and Code

logo Meet and Code

Cílem Meet and Code je představit dětem a mladým lidem ve věku 8 až 24 let svět technologií a programování. Akce jsou navrženy tak, aby mladým lidem ukázaly zábavnou stránku programování, a jak může programování pomáhat při realizaci různých nápadů. Mají je naučit, jak technologie fungují a jak IT ovlivňuje náš každodenní život. Objevováním široké škály technologií, digitálních témat a kreativního programování získají odvahu rozvíjet digitální dovednosti, které v dnešním světě potřebují.

Naše knihovna, resp. CoderDojo se k této aktivitě připojuje již potřetí - máme za sebou tři online akce - Otto DIY od A do Z, Pokecej si s Ohbotem a Zábavné projekty s micro:bitem. Všechny akce, které v Česku v rámci projektu probíhají si můžete prohlédnout na stránkách Meet & Code. Letos se mohou akce konat opět fyzicky a o to více se na ně těšíme!

Roboti pro děti

23. září 2022, 14:00-18:00, K klub - 3. patro knihovny, Dolní náměstí 1356, Vsetín
bee-bot

Vyzkoušejte práci s roboty Bee-Bot, Blue-Bot, Makeblock mTiny, ozobot, Botley, Intelino Smart Train, Sphero Mini a Artie Max.

Cílem akce je seznámit především děti mladšího školního věku, případně starší začátečníky, s programovatelnými robotickými hračkami a naučit je porozumět základům algoritmizace a programování. Účastníci budou mít možnost vyzkoušet si celou řadu robotů vhodných pro tuto věkovou kategorii. V rámci akce budou vytvořena stanoviště s různými typy robotů a připravenými úlohami a projekty k vyřešení a vyzkoušení od nejlehčích, až po ty náročnější. K dispozici budou dva lektoři z řad pracovníků knihovny, kteří budou účastníky celou akcí provádět a pomáhat jim při práci s roboty.

Roboty je možné programovat jak fyzicky, tak s využitím PC nebo tabletu.

Akce je určena pro veřejnost včetně úplných začátečníků a není potřeba se přihlašovat. Účastníci se mohou zapojit kdykoli během čtyřhodinového bloku a vlastním tempem si postupně projít stanoviště s roboty, kteří je budou zajímat. Každý z účastníků může na stanovišti strávit libovolně dlouhou dobu a s lektorskou podporou, či bez ní si vyzkoušet programování daného typu robota. Odkaz na akci na stránce Meet and Code.

Chytrý život s micro:bitem

21. října 2022, 14:00-18:00, K klub - 3. patro knihovny, Dolní náměstí 1356, Vsetín
BBC micro:bit

Cílem akce je seznámit účastníky se základy algoritmizace a programování na příkladech projektů z reálného života, které mohou přispívat ke zkvalitnění nebo zjednodušení života nebo zlepšení životního prostředí. Účastníci si podle připravených pracovních listů s projekty vyzkoušejí postavit a naprogramovat některý projekt z rozšiřujících sad k micro:bitům, případně si mohou vymyslet projekt vlastní. K dispozici budou jak zařízení BBC micro:bit, tak rozšiřující sady pro chytrá města a domácnosti, pro mazané farmáře, péči o zdraví, internet věcí nebo kutilský kit.

S výběrem projektů a jejich realizací budou pomáhat dva lektoři z řad pracovníků knihovny, projekty budou vybrány z portfolia projektů Elecfreaks (k dispozici online), přeloženy do češtiny a vytištěny. Programování bude probíhat v blokovém jazyce v online editoru (makecode.microbit.org).

Akce je určena pro veřejnost včetně úplných začátečníků a není potřeba se přihlašovat. Účastníci se mohou zapojit kdykoli během čtyřhodinového bloku, vybrat si projekt dle svého zájmu a uvážení a vlastním tempem se mu samostatně, podle poskytnutých návodů, či s lektorskou podporou věnovat.

Odkaz na akci na stránce Meet and Code.

Kontakt

coderdojo@mvk.cz
+420 575 755 153
Facebook
Masarykova veřejná knihovna Vsetín
Dolní náměstí 1356
755 01 Vsetín

Kde nás najdete

Scházíme se každý týden v úterý v Masarykově veřejné knihovně Vsetín.

Masarykova veřejná knihovna vsetín CoderDojo Česká republika CoderDojo
CoderDojo Masarykova veřejná knihovna Vsetín © 2020